בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שבת, 30 באוגוסט 2014

מחפשים פסיכולוג/ מטפל שמתמחה בתחום ספציפי? כך תדעו למצוא אותו

החיים כוללים בתוכם התמודדות עם לא מעט מצבים שהם הכל חוץ מפשוטים. גם אתם נמצאים במצב כזה בדיוק עכשיו, ובטוחים כי רק סיוע של בעל מקצוע יוכל לסייע לכם להתגבר עליו. החדשות הטובות הן שאתם ממש לא לבד. כיום, ניתן למצוא לא מעט מומחים המסייעים בהתמודדות נפשיות עם סיטואציות מורכבות, כמו גם מציעים פתרון בעיות הקשורות לתחום האישי, התעסוקתי או אפילו הזוגי.
על רקע מגוון האפשרויות במציאת פסיכולוג או מטפל זוגי, עולה בוודאי שאלה פשוטה אחת: איך בוחרים את בעל המקצוע הטוב ביותר? לפניכם הדרך הנכונה ביותר לעשות כן.
לכל בעיה, יש את שיטת הטיפול שלה
אם מדברים על פסיכולוגיה, התורה המרכזית על פיה ניתן טיפול נפשי, אפשר להבחין במספר גישות עיקריות המרכיבות את התחום, ובכלל זה:
·         פסיכותרפיה דינמית
·         טיפול קוגנטיבי התנהגותי
·         פסיכואנליזה
·         פסיכולוגיה יונגיאנית
·         הגישה האקזיסטנציאליסטית
·         הגישה ההומניסטית
·         טיפול קבוצתי
·         שיטת אדלר
בין הגישות עומדים לא מעט הבדלים, וכל אחת מהן אידיאלית עבור סוג אחר של התמודדויות. הגם שקצרה היריעה מלתאר כאן את המאפיינים של כל אחת מהן, אפשר לטעון בפה מלא כי טיפול קוגנטיבי התנהגותי, למשל, הוא פיתרון יעיל במיוחד לטיפול בפחדים ובפוביות, כמו גם בהפרעות הימנעותיות אלה או אחרות. פסיכואנליזה, אם לוקחים דוגמא נוספת, מיועדת לאנשים המעוניינים בבחינה עצמית, בהכרת היכולות והמגבלות שלהם ולאלה הזקוקים לטיפול בהפרעות קיצוניות: אובססיביות, כפייתיות או אפילו פדופיליה.
בעת בחירת המטפל, לכן, יש לבחון את הגישות על פיהן הוא פועל, ולראות אם הן עומדות בקנה אחד עם הצורך הבסיסי המביא לפניה אליו. חשוב לברר את ההסמכה המדויקת שלו – פסיכולוג קליני מן המניין בישראל חייב להיות בעל תואר שני לפחות בתחום – וכן את קהל היעד העיקרי לו הוא מסייע. לראיה, פסיכולוג או מטפל אשר מתמקדים בטיפולים זוגיים צריך לקבל עדיפות על פני אלה שמעניקים את שירותים בעיקר עבור יחידים במקרה של משבר בזוגיות.
סוגיית הכימיה עם בעל המקצוע
גם לאחר צמצום זה של אפשרויות, סביר שתישארו עם לא מעט פסיכולוגים או מטפלים זוגיים שניתן לבחור מהם. זה הרגע בו נדרש כבר למצוא את אלה הטובים יותר. אפשרות ראשונה היא לחפש המלצות או חוות דעת, לחיוב או לשלילה, על אותו בעל מקצוע. קחו בחשבון שאין המדובר במשימה פשוטה תמיד, שעה שאנשים רבים לא נוטים לשתף את הסביבה בטיפולים הנפשיים שהם עוברים, שנחשבים, כמובן, לרגישים בכל קנה מידה.

חשוב מאד, לאחר שמסמנים מספר אופציות סבירות, להיפגש עם אותו פסיכולוג או מטפל. יש לציין שבניגוד לתחומים אחרים ,כאן גם הפגישה הראשונית כרוכה כמעט תמיד בתשלום. עם זאת, חשוב לנצל אותה על מנת להתרשם מהאווירה בקליניקה של אותו מטפל, מיחסי האנוש שלו ומהתחושות שהוא מעורר. אין לשכוח שמדובר באדם שישמע את הלבטים, הסודות והרגשות העמוקים של כל אדם, ולכן הוא חייב לשדר אמינות ומקצועיות.

אין תגובות:

פרסום תגובה