בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום ראשון, 31 באוגוסט 2014

פציעות נפוצות של בעלי מקצוע ואמצעי בטיחות

סכנות רבות נשקפות לבעלי מקצוע שעובדים במגזר הפרטי, הציבורי או התעשייתי. החוק מחייב בעלי מקצוע להשתמש בכל אמצעי הבטיחות העומדים לרשותם, להקפיד על הוראות הגהות ולהימנע מביצוע פעולות מסוכנות. הפציעות הנפוצות של בעלי מקצוע נגרמות כתוצאה מנפילה או החלקה. בתחום הבנייה לדוגמא יש סכנה לנפילה מגובה רב, בעוד בתחום השירותים אפשר למצוא לא מעט עדויות להחלקה של חשמלאים, אינסטלטורים ועוד. גם נפילה של חפצים וכלי עבודה על בעלי מקצוע יכולה לגרום נזק לא קטן. עבודה בסביבת דחסנית אשפה לדוגמא היא לא פחות מסוכנת מאשר עבודה במחסן סגור.
סוג נוסף של פציעות נגרם כתוצאה מעבודה עם כלים פנימטיים המופעלים עם לחץ אוויר. בקטגוריה זו של כלי עבודה נכללים כלים שוחקים כגון משחזות, כלים סובבים, מתפתלים  או עולים ויורדים כמו מקדחים וכלים מכים כמו פטישי ניקוי ומכשירי אטימה. התאונות השכיחות בהפעלת הכלים הללו קשורות ללחץ האוויר עצמו שעלול לגרום פגיעה לעובד, או לחילופין לפגיעה הנובעת ממבנה כלי העבודה ובעיקר כאשר הוא פועל במהירות גבוהה.
אמצעי בטיחות לבעלי מקצוע
על מנת לצמצם את הפציעות הנפוצות של בעלי מקצוע חשוב לתגבר את הידע הבסיסי של מעסיקים ומנהלים. כך ניתן להטמיע הרגלים נכונים של בטיחות בעבודה ולפתח כלים לטובת אקלים בטיחותי ונכון. חשוב להקפיד על הפעלת תכניות התערבות, על פיתוח וביצוע השתלמויות ועל הענקת תנאים לסביבת עבודה בטוחה וסטרילית.
יש אמצעי בטיחות מוכחים המתאימים לבעלי מקצוע. הציוד הבסיסי שמונע פציעות נפוצות הוא קסדה, כפפות ומשקפי מגן. מנהלי עבודה מחויבים לספק לחלק מהעובדים ציוד מן הסוג הזה וגם להקפיד על תקינותו. הציוד לא רק מונע פציעות ופגיעות ומציל חיים, אלא גם משפר את יכולת העבודה והביצועים. עובדים מתרגלים במהירות לעבודה עם ציוד מגן והם נעזרים בו על מנת לעמוד בלוח הזמנים של הפרויקט.
עבודה נכונה עם כלים
בכל הנוגע לכלי עבודה פנימטיים או רגילים, הדגש הוא קודם כל על התאמת הכלי לייעודו. יש מלאי רחב ומגוון של כלי עבודה והעובד לא צריך לאלתר או לחפש קיצורי דרך. המלצה נוספת לעבודה נכונה עם כלים היא לשימוש באביזרים מקוריים בלבד. אין להשתמש בציוד שאינו מיועד ומתאים לכלי משום שאז נוצרות סכנות התנתקות ושבירה.

עבודה נכונה עם כלים דורשת הגנה מפני רעש וביצוע ביקורת שוטפת ותחזוקה. אספקת ציוד מגן ובדיקות של כלי העבודה צריכים לעמוד בראש סדר העדיפויות. המעסיק אחראי על כך שהציוד יעבור אחזקות תקופתיות על ידי בעלי מקצוע. שלמות הכלי תלויה במידה רבה בביצוע תיקונים ובהתאמתו לסביבת העבודה ולדרישות. מעבר לכך, יש לשמור על הבטיחות בכל הנוגע לכלי השחזה, ליטוש ושיוף, לסמן באופן ברור את שטח העבודה ולהרחיק עוברי אורח. 

אין תגובות:

פרסום תגובה