בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שני, 20 ביולי 2015

כך תבחרו יועץ לימודים בלי לעשות חור בכיס

פרשת הדרכים בדרך לבחירת מקצוע היא אחת המהותיות ביותר בחייו של כל צעיר. הבחירה במקצוע הינה בעלת השפעה מכרעת על החיים בהווה ובעתיד, הן מההיבט האישי והן מן ההיבט הפיננסי. הצורך לבחור בין נטיות אישיות ותחביבים לבין שיקולים ריאליים והגיוניים מעמיד, לעיתים קרובות, את סוגיית בחירת המקצוע בצומת עצבים רגישה הדורשת מודעות עצמית גבוהה ויכולת הגדרה דקה של הצרכים האישיים, הרגשות, הרצונות וההשלכות של כל אלה על העתיד. היכולת לברור ולסנן את מכלול התחושות הנוגעות בדבר ואת עצותיהם של כל הסובבים חיונית במטרה לאפשר בחירה שקולה ונטולת פניות של המקצוע העתידי. אם אתם מהטיפוסים הריאליים המנתבים את דרכם בחיים מתוך מודעות עצמית ואמונה בצדקת הדרך, סביר להניח שתצליחו להגדיר את מקומכם על מפת הלימודים האקדמאיים בכוחות עצמכם. אם אתם חשים מבולבלים ברמה כזו או אחרת, אתם בחברה טובה בהחלט. עם זאת, חשוב ביותר שלא לוותר על יעוץ ללימודים אקדמאים. יועץ לימודים מקצועי יסייע לכם לעשות סדר בבלגן הרגשות-רעיונות-עצות האופף אתכם ויאפשר לכם להגדיר בעזרתו את הכיוון הלימודי המתאים לכם ביותר.

כיצד בוחרים ייעוץ לימודים נכון?

את הייעוץ הלימודי שיסייע לכם יש לבחור בהתאם לרמת חוסר הוודאות שלכם בנוגע לכיוונכם המקצועי. אם אתם חשים מבולבלים לחלוטין, נמשכים לכל המקצועות כולם, או לחילופין, חשים שאף מקצוע איננו מדבר אל ליבכם במידה שתגרום לכם להפוך אותו למקצוע לחיים, חפשו ייעוץ לימודים מקיף, הכולל אבחון. ייעוץ מסוג זה יבוצע בפיקוח פסיכולוג ובמהלכו ייבדקו נטיותיכם האישיות, מכלול הכישרונות שלכם ומאפייני האופי הבולטים שלכם. בהתאם לשקלול הנתונים יוכל היועץ להמליץ לכם על הכיוונים המתאימים לכם ביותר, כשהוא מפזר את ערפל הבלבול ומותיר בידיכם מסקנות ברורות ומוגדרות. אם הכיוון המקצועי שלכם מגובש, פחות או יותר, אך אתם מוצאים את עצמכם מתלבטים בין שניים - שלושה כיוונים המושכים אתכם או חוששים להפיל את הפור על האופציה הסופית מבלי לקבל חוות דעת מפי מומחה בתחום, מומלץ בהחלט לגשת לפגישת ייעוץ מקצועית בטרם תחליטו באופן סופי. ייעוץ מקצועי יסייע לכם לערוך בירור עצמי מעמיק ולהגיע למסקנה שתחושו שלמים אתה לכל אורך הדרך בעתיד. ייעוץ מסוג זה יהיה, בדרך כלל, קצר טווח ומפגש ייעוץ חד פעמי יעשה את ההבדל הגדול בין בחירה המונעת מדעה עצמית, חששות ולבטים לבין בחירה מודעת, מוצקה ובטוחה.
אם אתם לגמרי בטוחים בכיוון שלכם, אך, עם זאת, חשים שיש לכם צורך במידע נוסף שיאפשר לכם לראות מראש את התמונה השלמה, אל תהססו לפנות ולבקש אינפורמציה מקיפה ונרחבת ממוסדות הלימוד השונים. התעמקות באינפורמציה, הן זו הנוגעת במישרין לתכנית הלימודים בתחום בו את מעוניינים והן זו הקשורה בסביבה הלימודית, תעניק לכם את תחושת הביטחון בבחירה הנכונה שלכם.
בהצלחה!

אין תגובות:

פרסום תגובה