בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שבת, 25 ביולי 2015

צוואות וירושות – חשוב שתדעו

בעולם שלנו אי אפשר לדעת מה יקרה לנו מחר. לאף אחד, כמובן, אין חסינות בפני מוות. בחודשים שאחרי המוות, חלילה, נדרש לחשוב על חלוקת הרכוש שלו בין קרוביו, מה שהופך לפשוט יותר כאשר יש בנמצא. אז מהי החשיבות של הצוואה? מתי נדרש להכין אותה? ואיך משרד עורכי דין המתמחה בצוואות וירושות יכול לסייע? המאמר הבא מספק את התשובות לשאלות האלה, כמו גם לרבות אחרות.

כל הסיבות לכתוב צוואה (ומוקדם ככל האפשר)

התכלית העיקרית לכתיבת צוואה ברורה: להביא לאופן חלוקת רכוש של האדם, לאחר מותו, באופן החורג מאשר הקבוע בחוק הירושה. זאת ועוד, עריכת הצוואה היא בגדר חובה במצבים מסוימים, בהם חלוקת הרכוש לא מובנית מאליה כלל וכלל. בין השאר, מדובר כאן על בני זוג החיים יחדיו מבלי לבוא בברית נישואין (ידועים בציבור), בני זוג פרודים או במקרים שונים עורכי הצוואה מעוניינים, מסיבה זו או אחרת, שהרכוש לא יחולק בין בן או בת הזוג וילדיהם, כפי שמתבקש בצורה המקובלת.
ההמלצה הברורה של כל מי שבקיא בתחום, עם זאת, היא שכל אדם יערוך צוואה מהרגע בו הוא כבר החל לצבור רכוש אשר יש לתת עליו את הדעת, וזאת מכיוון שהמוות עלול להופיע בכל רגע נתון. סיבה מרכזית נוספת היא שצוואה שכזו תאפשר לפתור לא מעט סימני שאלה ולבטא דאגה של ממש ליקירים. על רקע העובדה שהצוואה תקפה תמיד ללא הגבלת זמן, אלא אם נערכה במקומה צוואה אחרת, כמו גם עקב העלות הנמוכה של עריכת הצוואה, חשיבותה הופכת למכרעת עוד יותר.

המפתח לעריכת הצוואה האידיאלית

יחד עם הנאמר מעלה, יש לזכור כי צוואה, על מנת שתהיה תקפה וכדי שתמנע מחלוקות, צריכה להיכתב על פי הספר – זו הסיבה בגינה רצוי מאד להכניס לתמונה עו''ד צוואות, הבקיא בתחום עד רמת היסוד. דגש עיקרי בעריכת הצוואה צריך להיות מושם על הנוסח, שצריך להיות ברור וחד משמעי לחלוטין. צוואה לא צריכה להשאיר ולו סעיף אחד לפרשנות, כאשר מן העבר השני צוואות ה"חוטאות" בכך עלולות להיפסל.
צוואה חייבת להיות המלאה ביותר האפשרית. הצוואה צריכה, פשוטו כמשמעו, להגדיר את היורשים הספציפיים, תוך התייחסות לכל סוג של רכוש. כאשר נכסים שונים שיש ברשותו של המנוח נעדרים מהצוואה, תהא הסיבה לכך אשר תהא, שדה המשחק עלול להפוך למורכב פי כמה בעת מימושה, לעיתים עד לרמת מחלוקת משפטית של ממש בין אלה המעוניינים להוריש חלק מהנחלה.
הצוואה צריכה לשמור על מספר כללים נוספים כדי למנוע פסילה שלה. כאשר המדובר הוא על צוואה בעדים, הסוג הנפוץ ביותר של צוואה כיום, נדרש לספק שני עדים, בני 18 לפחות בחתימה עליה. עם זאת, כאשר אחד העדים הוא אחד מהיורשים העתידיים של הרכוש, או אפילו כאשר היורש נוכח בחדר במעמד החתימה, הרי שהצוואה הופכת לפסולה.אין תגובות:

פרסום תגובה