בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שלישי, 15 בדצמבר 2015

ייעוץ זוגי

אתם בטוחים בכך שהיחסים ביניכם בעבר היו מעולים. אלא שמאז השתנו לא מעט דברים. כשהמריבות הופכות לשכיחות, כשהתקשורת ביניכם נפגעת, כשהיחסים מתקררים ואתם לא רואים אור בקצה המנהרה, הגיע הרגע לקחת את הזוגיות שלכם בידיים. לא מן הנמנע שאחד מכם מבין כי פנייה משותפת לייעוץ או לטיפול זוגי יכולה להחזיר את היחסים ביניכם לדרך הישר, או אפילו להציל אותם.
מתי פונים לייעוץ זוגי?
התמונה הופכת למורכבת יותר כאשר מבינים שהיחסים בין בני הזוג עלולים להיפגע עקב לא מעט גורמים. האתגר המרכזי הוא לנסות לזהות את הסימנים המקדימים, שמראים שמשהו אינו כשורה. נורת האזהרה הראשונה היא תחושה של בידוד, שעלולות להיות לה מספר השלכות: היעדר יכולת לשוחח עם בן או בת הזוג על כל מה שבוער, תוקפנות של בני הזוג אחד לשני, ויכוחים מיותרים ועוד. דחייה מינית בין בני הזוג וריחוק פיזי עשויים להצביע על לא מעט דברים המתרחשים מתחת לפני השטח ומצריכים טיפול, כך שבני זוג שמקיימים יחסי מין בתדירות נמוכה, או באופן אינטימי פחות מאשר בעבר, צריכים לבחון את היחסים ביניהם.
התרחיש השני חמור לא פחות, ומתייחס לכל אותם מצבים קיצוניים שפוגעים בזוגיות. כאשר מתגלה שאחד מבני הזוג בגד באחר, שיקר לו וכיוצא בזה, סביר מאד להניח שיש מתחת לפני השטח בעיות שנדרש לטפל בהן. הטעות הגדולה ביותר שיכולים לעשות בני הזוג היא להתעלם ולחכות שהמצב יסתדר מעצמו, מה שלא קורה כמעט לעולם.
פערים בהשקפות העולם בין בני הזוג עלולים אף הם להיות משמעותיים ולפגוע בזוגיות. ייתכן כי הציפיות של בני הזוג לא יעמדו בקנה אחד, וכך גם השאיפות לגבי העתיד: אם האחד מקדיש לעבודה את מירב זמנו, כאשר השני מרגיש שעליו להיות שם עבור משפחתו, גדלים פערים שמצריכים גישור. יש לציין כי במציאות הכלכלית הנוכחית המורכבת בישראל, ויכוחים על נושאים דוגמת אלה עשויים בהחלט להיות נפוצים. בכל אופן, מצב בו הויכוחים בין בני הזוג הם תדירים, עקרים ולא פרופורציונליים, יכול לבשר אף הוא כי מצב הדברים אינו תקין.
לעיתים, ניתן ללמוד על בעיות בזוגיות דרך התבוננות על הילדים. ילדים הסובלים מבעיות שונות, דוגמת קשיים חברתיים, הפרעות אכילה או בעיות התנהגותיות, עלולים לשקף בעיות במערכת היחסים של ההורים. סימן מחשיד אחר נוגע למראה החיצוני של בני הזוג: אם אחד הצדדים מפסיק לטפח את עצמו עבור האחר, ייתכן שצריכות להידלק גם כן נורות אזהרה.
אם אתם סבורים שאחד מהמצבים שתוארו כאן מאפיין אתכם, ובטח אם מדובר במספר סימפטומים, ייתכן שאין מנוס אלא לפנות לטיפול זוגי.


אין תגובות:

פרסום תגובה