בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום ראשון, 20 בדצמבר 2015

איך בוחרים חדר כושר שמתאים לצרכים שלכם?

לא קשה לחשוב על סיבות להירשם לחדר כושר. כיום, ידועות התמורות המגוונות של אימונים גופניים, המשפיעים לטובה הן על הגוף והן על הנפש, מונעים מצבים בריאותיים בהווה ובעתיד ואף מאפשרים לא מעט שעות של הנאה. מה שחשוב להבין הוא שלפני שאתם מקבלים את ההחלטה הסופית ונפרדים מכמה אלפי שקלים, עליכם לוודא בכל מאת האחוזים כי חדר הכושר שבחרתם הוא אכן מקצועי ומתאים לצרכים שלכם מ-א' ועד ת'. אז מהם הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת חדר כושר?
לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן
המשתנה הראשון שאתם צריכים לתת עליו את הדעת הוא המיקום של מכון הכושר, וזאת ביחס לבית או למקום העבודה שלכם. ככל שהמכון קרוב יותר למקום בו אתם נמצאים, כך יהיה לכם פשוט יותר להגיע אליו. עובדה זו צפויה להגדיר את תדירות הביקורים במכון הכושר וגם את איכותם שכן, פשוט הרבה יותר להתאמן כאשר מגיעים למכון הכושר במהרה (רצוי עד רבע שעה נסיעה), ולא כש"מבלים" שעות ארוכות בכבישי ישראל.
בחינת מראה חדר הכושר
מכון הכושר חייב לעמוד בדרגות האיכות הגבוהות ביותר. מומלץ להעדיף מכון ותיק, אשר לצורך ההקמה והתחזוקה שלו מושקעים סכומי כסף ראויים. מכון "חזק" מבחינה כלכלית גם יתנהל היטב לאורך זמן, מה שלא מובן מאליו במציאות הכלכלית הנוכחית של מדינת ישראל - היו מקרים בהם מכוני כושר נסגרו, כשלא תמיד המנויים קיבלו את מלוא כספם בחזרה.
כאשר בוחנים את חדר הכושר, צריך להתבונן היטב במכשירים, לראות שהם נראים תקינים ורצוי גם חדישים. בחינת רמת ההיגיינה, למשל בחדרי השירותים ובמלתחות, חיונית אף היא בדרך לבחירה המושכלת. חשוב לוודא שבמכון יש את כל מה שעשויים להידרש לו: החל מנייר טואלט וסבון בשירותים, ברזיות מהן ניתן לשתות ועד לפינות ישיבה נוחות.
כמות המכשירים
בחדר כושר אתם לא תתאמנו לבד, זה ברור. ועדיין, מומלץ להעדיף חדרי כושר בהם כמות גדולה יחסית של מכשירים, מה שימנע המתנה ארוכה לכל מכשיר (אחד התרחישים המתסכלים עבור כל מתאמן). יחד עם זאת, מומלץ להעדיף מכון כושר שלא מגביל את משך השימוש במכשירים, ושבו ניתן להתאמן במכשירים המבוקשים ביותר מבלי לקבוע תור מבעוד מועד.
היכנסו למכון, רצוי בשעות השיא – החל משש בערב ועד לסגירה שלו – וראו האם המכון צפוף. אפשר בהחלט לשוחח עם מתאמנים ולשאול אותם לגבי תפוסת המכשירים, או על התחושות הכלליות שלהם לגבי חדר הכושר. ייתכן מאד שבאמצעות השיחות האלה תלמדו על לא מעט יתרונות וחסרונות של חדר הכושר, שלא הייתם שמים לב אליהם במהלך בדיקה רגילה שאתם מבצעים, מקיפה ככל שתהיה.
הצוות המקצועי
מכון כושר צריך לכלול צוות מקצועי, המחזיק בכל ההכשרות הנדרשות. מומלץ לנסות להתרשם מהיחס שמעניקים המדריכים, שרצוי שיהיה אישי ככל האפשר. אם אתם מבחינים במדריכים שמכירים כל מתאמן בשמם הפרטי, ייתכן מאד שאלו הם המדריכים שכדאי לכם להתאמן אצלם.
חשוב לבחון את מדיניות המכון לגבי אימונים אישיים, ולהעדיף מכונים אשר מאפשרים אימונים ללא תשלום נוסף – ולא, לא רק האימון הראשוני.
תנאי המנוי
בחירה של חדר כושר היא גם החלטה כלכלית, שמצריכה כאמור הוצאה של אלפי שקלים. מעבר למחיר ולתקופת המנוי, חשוב לראות מהו פרק הזמן המינימלי של המנוי בו בוחרים וכמובן – האם יש קנס יציאה), האם המכון מציע תקופת ניסיון, מהם תנאי ההסכם בנוגע להקפאתו של המנוי או העברתו לאחרים ועוד.
הקפדה על כל אלה תבטיח לכם בחירה נכונה של חדר כושר, בסיס להרבה מאד אימונים מוצלחים.

הולמס פלייס: חדר כושר תל אביב | מועדון כושר תל אביב 


אין תגובות:

פרסום תגובה