בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שבת, 26 בדצמבר 2015

יבלות ויראליות

יבלות ויראליות, איך שלא תסתכלו עליהן, מהוות צרה צרורה. מדובר בפגם אסתטי מהשורה הראשונה, אשר מביא לכך שנוצרים נגעים לא מחמיאים הבולטים על גבי העור. היבלות כרוכות בכאבים ובאי נעימות, עלולות לעבור ממקום למקום בגוף ואף בין אנשים, שעלולים להידבק עקב וירוסים (בעיקר וירוס בשם "מולוסקום", בקרב ילדים) או באמצעות מגע מיני.

 התמונה אינה הופכת לפשוטה יותר כאשר מבינים כי היבלות עלולות לעבור גם על ידי מגע בחפץ "נגוע", בעת רחצה במרחצאות אשר הווירוס נמצא בהן וכן במגע ישיר עם אותו נגע עורי בגוף של אדם אחר (מסוכן בעיקר בקרב ילדים, שלא מודעים לסכנה הכרוכה בנגיעה ביבלות).

על כל פנים, מרגע החשיפה לווירוס ועד הופעת הסימנים החיצוניים שלו עובר בדרך כלל פרק זמן של מספר שבועות עד חודשיים, אם כי תיתכן הופעה של היבלות גם לאחר תקופה ארוכה יותר, של עד כחצי שנה.

על היבלות וסיבוכיהן

יבלות ויראליות כוללות מספר מאפיינים שצריך לתת עליהם את הדעת כבר בנקודת ההתחלה. כאמור, גם ילדים וגם מבוגרים עלולים לסבול מהן, אם כי אוכלוסיית הסיכון שונה בכל אחד מהמקרים: ילדים הסובלים מבעיות שונות במערכת החיסונית (כולל היסטוריה אלרגית) מצד אחד, או מבוגרים אשר המערכת החיסונית שלהם מדוכאת, מה שעלול כשלעצמו להיגרם עקב לא מעט סיבות.

היבלת הוויראלית עשויה להופיע במספר צורות, כאשר לרוב המדובר הוא על נגעים, בהם חומר בגוון לבנבן-צהבהב: הן נראות כמו שלפוחיות, אך עמוסות בחיידקים. היבלות עלולות להופיע באזורים שונים בגוף, כאשר אצל המבוגרים יהיו אלה לרוב אזורי הגניטליה והירכיים, בעוד שבמקרה של ילדים הופעה נפוצה של היבלות היא בפנים, בבית השחי, בחזה או על פני איברי התנועה.

דרכי הטיפול ביבלותויראליות

יבלות ויראליות עשויות לחלוף מעצמן, מבלי שמטפלים בהן, אם כי הדבר לא מובטח ומצריך לא פעם המתנה ארוכה, שנעה החל מחצי שנה ועלולה להגיע גם לשנתיים. במצב הדברים הזה, חשוב בהחלט לדעת מה ניתן לעשות כדי להתמודד איתן בצורה ראויה. החדשות הטובות הן שהרפואה הקונבנציונלית והרפואה האלטרנטיבית כאחד (בעיקר הרפואה הסינית) פיתחו במהלך השנים מספר דרכי פתרון, כשלעיתים רמת היעילות היא הגבוהה ביותר שניתן לצפות לה.

ברמה הכללית, מבוסס הטיפול ביבלות בהתאם לרפואה הסינית על שלושה רכיבים, המשלימים אחד את השני. הראשון שבהם הוא שימוש בצמחי מרפא, כאשר התערובות מותאמות באופן אישי למאפייני האדם הסובל מהיבלות. תפקידן הוא לפעול במישור האנטי ויראלי ולחזק את פעילותה של המערכת החיסונית. הרכיב השני הינו שינויים תזונתיים, כשגם כאן יבנה מומחה לתחום תפריט תזונה מלא עבור המטופל. את תמונת הטיפולים משלימים תכשירים שונים, לרבות משחות, טבעיות בעיקרן.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה