בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום חמישי, 3 בדצמבר 2015

איך מעלימים כתמים בפנים כתוצאה מאקנה בעבר?

זהו הסיוט הגדול של כל מתבגר, אך כזה שעלול ללוות אותו גם בשנים המאוחרות יותר של חייו. המציאות מראה שאין אדם החסין בפני פצעי אקנה, אותם "פצעי הבגרות" הידועים לשמצה. אלה יופיעו לרוב בגיל ההתבגרות, עקב השינויים ההורמונליים שעובר הגוף במהלכו (בעיקר, תגובה  שאינה ראויה של הגוף לטסטוסטרון), כאשר גורמים רבים ושונים עלולים להביא להופעה של הפצעים גם בשנים מאוחרות יותר: גורמים גנטיים, תזונה לא נכונה, שימוש בתרופות או בתכשירים קוסמטיים מסוימים או אפילו מצבים טבעיים, דוגמת הריון או מחזור חודשי בקרב נשים.
ההמלצה היחידה שניתן להעניק כאשר נתקלים בפצעים אלה היא לטפל בהם מוקדם ככל האפשר, באמצעות תכשירים ייעודיים או הליכים רפואיים המבוצעים על ידי גורם מוסמך. מה שחשוב להדגיש הוא שגם כאשר הפצעים מותירים כתמים, אפילו שנים קדימה, ניתן להעלים אותם בצורה ראויה. וכאן בדיוק קרני אינפרא אדום נכנסות לתמונה.
קווים לדמותם של טיפולי ה-IPL
טיפול IPL הוא טיפול קוסמטי, הנערך במכונים ייעודיים, באישורו של משרד הבריאות. מטרת העל שלו, כאמור, היא להעלים או לטשטש כתמים אשר מקורם בפצעי אקנהשהיו בעבר. זהו טיפול יעיל, המאפשר תוצאות אופטימליות כאשר הוא מתבצע על ידי גורם המחזיק בהסמכה ראויה ובציוד החיוני לצרוך השלמת המשימה.
טיפולי IPL מבוססים על רעיון פשוט מאד: קרן האינפרא האדום נשלחת ישירות לכתמים, לוורידים או לנימים אשר יוצרים את אותה חוסר אחידות ויזואלית בגוף. עם הפגיעה של הקרן בגוף נוצרת אנרגיית חום, אשר ממיסה את הנימים או המלנין במקום הפגיעה. התוצאה המתקבלת מרשימה בהחלט ומסוגלת בחלק מהמקרים להשיב את העור למצב המדויק בו הוא היה לפני הופעת הפצעים והכתמים. התוצאה היא מראה מרשים, אחיד ואסתטי הרבה יותר של העור.
הצורך המרכזי: סדרת טיפולים
יש לשים לב לכך שעל מנת שטיפולי IPL יהיו יעילים באמת, נדרש לבצע סדרת טיפולים, אשר משכה תלוי במאפייני העור ובמורכבות הבעיה. במקרים הפשוטים ניתן יהיה להשלים את התהליך תוך טיפול אחד או שניים, אם כי יש לקחת בחשבון גם מצבים בהם יידרש מספר טיפולים רב יותר, עד לכתריסר טיפולים. כל טיפול נמשך בין רבע שעה לעשרים דקות, כאשר הוא לא כרוך בכאבים ולא כולל בתוכו תופעות לוואי משמעותיות.
בעת ביצוע הטיפול, חשוב לוודא שהגורם המקצועי מתאים אותו למאפייני המטופל, עם דגש ניכר על צבע העור ועל סוג העור. הטיפולים מצריכים תקופת החלמה קצרה, עד להתקלפותו הטבעית של הגלד לאחר פרק זמן של כשבועיים. המלצות הגורמים המטפלים לרוב הן על הקטנת החשיפה לשמש ככל האפשר, מריחת קרם הגנה יעיל על גבי הגוף ועוד. כמובן שחשוב להקפיד על הנחיות הגורם המטפל, כשכל סטייה עלולה לפגוע ביעילות הטיפול ובתוצאותיו, או אפילו לגרום לנזקים שונים לגוף.אין תגובות:

פרסום תגובה